top of page

Müfredat 

Aşağıda fizik olimpiyatlarına hazırlık için tavsiye edilen bir müfredat oluşturulmuştur. Bu müfredatı takip etmek isteyenlere, yazılan sıraya göre gidilmesi tavsiye edilmiştir. Ayrıca kurslar için tahmini bir çalışma süreci belirtilmiştir. Öğrenci kendi kapasitesine göre bu süreyi ve çalışmasını ayarlayabilir. 

Liseye giden bir öğrenci, 1. Aşama sınavına hazırlık(varsa), 9. sınıf, 10. sınıf ve 11. sınıf yıllarında katılım gösterebilir. Ve de 1. Aşama Sınavı'nı geçmek elbette bir başarı iken daha önemli olan 2. Aşama Sınavı'nı geçebilmektir. Bu sebeple olimpiyat başarısı için planlar uzun vadeli yapılmalı ve başarıyı elde etmede sabırlı olunmalıdır. Bütün bunlar düşünülerek hazırladığımız müfredat, sağlam temelli gitme üzerine yoğunlaşmıştır. Ayrıca müfredat sınavlarda gelebilecek her konunun çalışılması prensibiyle hazırlanmıştır. Fakat daha kısıtlı vakti olan öğrenciler(10. veya 11. sınıf öğrencileri) 1. Aşama ve 2. Aşama Sınavlarında daha çok çıkan konulara göre verdiğimiz müfredatı kendileri için özelleştirebilir. Müfredatı uygulamak isteyen kişilerin bunları bilmesi önemlidir. 

Müfredat liseye yeni başlamış bir öğrencinin nasıl bir yol izlemesi gerektiği düşünülerek hazırlanmıştır. Herhangi bir bilgi birikimi olan öğrenciler hangi adımları ne kadar tamamladıklarını kendileri ölçebilirler. Ve de duruma göre nereden başlamaları gerektiğine karar verebiliriler.

Not : Kurs başlıklarının üstüne tıklayınca, kurs ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. 

1. Aşama Sınavına Hazırlık Kursları

Tahmini Çalışma Süresi

~  2,5 ay

~  2 ay

~  1,5 ay

~  3 ay

~  4 ay

~  4 ay

~  1 ay

~  2 hafta

2. Aşama Sınavına Hazırlık Kursları

Tahmini Çalışma Süresi

~  ?

~  ?

~  ?

~  ?

~  ?

3. Aşama Sınavı Konuları

Tahmini Çalışma Süresi

~  ?

~  ?

~  ?

~  ?

bottom of page